Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Zapraszamy do współtworzenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok”. Tonajważniejszy dokument wpływający na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Uwagi i propozycje do projektu można składać od 26 lipca do 8 sierpnia br.

27.07.2021
więcej

TAX FREE – nowa odsłona

Sprzedajesz w systemie TAX FREE? Rusza rejestracja na PUESC

 

 

  • Od 1 lipca 2021 roku na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) mogą się rejestrować firmy, które będą sprzedawać w systemie TAX FREE, po zmianie obsługi dokumentów na formę elektroniczną.
  • Ponadto, od lipca, przedsiębiorcy będą mieć możliwość dostosowania działalności w zakresie TAX FREE do zmian, które wejdą w życie od 1 stycznia 2022 roku.
  • Polska jest kolejnym krajem w UE, który wprowadza własny elektroniczny system TAX FREE. Z takich rozwiązań korzystają m.in. Francja, Włochy, Hiszpania, Austria i Estonia.

20.07.2021
więcej

INFORMACJA

Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i USC, Urząd Miejski Łochów informuje, iż w dniu 21.07.2021 r. (środa)

zostanie wstrzymana obsługa interesantów od godz. 11.45 do 14.00

z powodu zaplanowanego szkolenia pracowników Referatu.

Nieczynne będzie Biuro Dowodów Osobistych, Ewidencja Ludności i Urząd Stanu Cywilnego.

 

20.07.2021
więcej

Narodowy Spis Powszechny

Na grafice jest napis: Nie czekaj do września, spisz się już teraz! Samodzielnie na spis.gov.pl, dzwoniąc na infolinię spisową, w gminnym punkcie spisowym, z pomocą rachmistrza. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po środku jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

20.07.2021
więcej

PAKIETY EDUKACYJNE DLA MAZOWIECKICH SENIORÓW - NOWE ROZDANIE

Stowarzyszenie „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości” ma ogromną przyjemność po raz kolejny zaprosić Seniorów z terenu całego Mazowsza do udziału w projekcie „Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów”, realizowanym przy wsparciu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, a finansowanym ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

16.07.2021
więcej