Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

26 Finał WOŚP w Ostrówku


ostatnai modyfikacja: 05.12.2018
dodane: 16.01.2018

W Ostrówku po raz 23 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sztab liczył 35 wolontariuszy, w tym 31 uczniów ze Szkoły Podstawowej. Wolontariusze oprócz zbiórki na terenie szkoły kwestowali w sklepie Topaz w Łochowie oraz na ulicach okolicznych miejscowości. Oprawę muzyczną imprezy na terenie szkoły zapewnił zespół „Dystans” a gościnnie wystąpił zespół „Akolada”. Na terenie szkoły działała kawiarenka z pysznymi, domowymi ciastami upieczonymi przez rodziców uczniów naszej szkoły, można było zjeść zapiekankę, pizzę, frytki oraz wypić doskonałą kawę lub gorącą czekoladę. Prowadzona była loteria fantowa, a dla najmłodszych uczestników naszej imprezy został przygotowany kolorowy plac zabaw. Nowością tegorocznego finału była możliwość wykonania karykatury w programie graficznym. O godzinie 19.00 odbyła się licytacja gadżetów otrzymanych z Fundacji WOŚP oraz prac  wykonanych przez miejscowych artystów. Atrakcją licytacji było przekazanie przez Pana Burmistrza Łochowa voucher’a na wspólną kolację dla dwóch osób. Tradycją naszych finałów stała się obecność przedstawicieli klubu motocyklowego MAD MOOSE FG Łochów, którzy po raz drugi ufundowali voucher na przejazd motocyklem na otwarcie sezonu. Podczas aukcji zebrano łącznie 2300 zł.

O godzinie 20.00 miejscowi strażacy odpalili światełko do nieba z fajerwerków ufundowanych przez firmę „Tempus” Karol i Jan Tężyńscy.

W tym roku w Ostrówku  zebrano 15 017,60 zł. Cieszy to, że chociaż to mała miejscowość ale potrafi otworzyć ludzkie serca i włączyć się w pomoc, której w tym roku przyświecało  hasło: „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości