Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

78. rocznica wybuchu II wojny światowej


ostatnai modyfikacja: 05.12.2018
dodane: 01.09.2017

Dzisiaj o świcie minęła 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Wojska niemieckie rozpoczęły działania zbrojne 1 września 1939 r. o godzinie 4.35 od zbombardowania Wielunia. Atak ten nastąpił na kilka minut przed salwami pancernika „Schleswig-Holstein” oddanymi w kierunku Westerplatte. 17 września, łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, na teren Rzeczypospolitej wkroczyły oddziały Armii Czerwonej. Kampania rozpoczęta we wrześniu 1939 r. zakończyła się dla Polski klęską. Samotnie walczące z niemiecką i sowiecką potęgą wojska polskie nie mogły liczyć w niej na zwycięstwo.

Urząd Miejski w Łochowie uczcił pamięć poległych podczas walk o wolność kraju we wrześniu 1939 r. z niemieckim i sowieckim okupantem.

Delegacja na czele z Burmistrzem Łochowa Robertem Gołaszewskim, Wiceburmistrz Małgorzatą Łotarską i Panią Sekretarz Katarzyną Kulik złożyła kwiaty na cmentarzu parafialnym pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych w XX wieku za wolną i niepodległą Polskę.

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości