Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

budowa tunelu pod torami w Łochowie


ostatnai modyfikacja: 05.12.2018
dodane: 12.05.2017

 

 

Łochów bez korków

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w obecności burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego i Wicemarszałek Senatu Marii Koc, podpisały wartą 27 mln zł umowę na budowę tunelu pod torami w Łochowie. Wykonawcą tej inwestycji jest firma PORR Polska Infrastructure S.A..  Tunel poprawi komunikację w mieście oraz zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym.

Bezpieczny tunel pod torami i drogą krajową nr 50 powstanie w miejsce przejazdu kolejowego kat. A, w ciągu drogi krajowej numer 62, na ul. Wyszkowskiej w Łochowie. Dodatkowo w ramach inwestycji powstanie łącznik drogowy, który połączy tunel z drogą krajową nr 50. Budowa tunelu usprawni komunikację w mieście. Kierowcy i piesi zyskają swobodną i bezpieczną drogę pomiędzy przedzielonym linią kolejową miastem. Wzrośnie także bezpieczeństwo ruchu kolejowego na trasie z Warszawy w stronę Białegostoku. Zakończenie prac zaplanowane jest na 2019/2020r.

Poza budową tunelu pod torami przewidziana jest także budowa wiaduktu drogowego w ciągu –drogi powiatowej nr 4202 Jasiorówka – Brzuza - Sadowne nad linią kolejową nr 6 i drogą krajową nr 50. PLK planuje w maju br. podpisać umowę na jego wykonanie. W chwili obecnej trwają także prace projektowe związane z budową przejścia podziemnego (ul. Baczkowska i Żeromskiego). Termin realizacji umowy to lipiec 2018 r. W przejściu przewidziano udogodnienia dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Wygodne wejścia do obiektu zapewnią zadaszenia. Będą też dojazdy dla rowerzystów.

Wszystkie inwestycje realizowane są w ramach modernizacji linii E75 Warszawa – Białystok i finansowane z programu CEF „Łącząc Europę”.

 

 plk1

  plk2

 plk3

 plk4

 

 

 

 

 

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości