Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

GORE GWIAZDA JEZUSOWI


ostatnai modyfikacja: 05.12.2018
dodane: 12.01.2018

11 stycznia sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gwizdałach jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniła się w niezwykłą salę koncertową dla małych artystów. Wszystko to za sprawą drugiej już edycji Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Gore Gwiazda Jezusowi”. W przeglądzie muzycznym udział wzięli uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych.

Mali wykonawcy z całą pewnością zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Nie zabrakło wzruszeń wśród publiczności i podśpiewywania za stołem jury.  Jury w składzie: Burmistrz Łochowa: Pan Robert Gołaszewski, Proboszcz Parafii Gwizdały: o. Rafała Kapała, Pani Uljana Stefańczuk – nauczyciel muzyki ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku i Gwizdałach oraz Pani Karolina Dobosz – Dyrektor SP w Gwizdałach miało przed sobą niebywale trudne zadanie. Przy swojej ocenie pod uwagę wzięli dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, czystość i poprawność wykonania utworu oraz ogólne wrażenia artystyczne (stroje uczestników, rekwizyty itp.).

W trakcie oczekiwania na wyniki na dzieci czekał poczęstunek oraz wspólna zabawa pod okiem opiekunów. Przed oficjalnym ogłoszeniem wyników Burmistrz Łochowa podkreślił rangę wydarzenia oraz kultywowania śpiewu kolęd i pastorałek pomimo tego, że okres Bożonarodzeniowy został już uroczyście  zakończony. Nagrodzeni zostali:

Kategoria szkoła podstawowa - zespoły:

I miejsce: uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku,

II miejsce: Śnieżynki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łochowie,

II miejsce Gwiazdeczki ze Szkoły Podstawowej w Gwizdałach.

Wyróżnienie: Pszczółki ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku, Jedyneczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łochowie.

Kategoria przedszkola - zespoły:

I miejsce: Biedronki z Przedszkola Nr 1 w Łochowie,

II miejsce: Starszaki ze Szkoły Podstawowej w Gwizdałach,

II miejsce: Wesołe Trójeczki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łochowie.

Wyróżnienie: Aniołki z Jedynki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łochowie.

Kategoria szkoła podstawowa - soliści:

I miejsce – Zofia Marczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łochowie,

II miejsce – Karolina Puchta ze Szkoły Podstawowej w Kamionnej,

III miejsca – Weronika Gołaszewska ze Szkoły Podstawowej w Kamionnej.

Serdecznie dziękujemy opiekunom grup i solistów. Bez ich  trudu i serca włożonego w przygotowanie małych uczestników konkurs nie dostarczyłby takich walorów artystycznych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Łochowa Pan Robert Gołaszewski.

Nagrody i upominki dla uczestników przeglądu zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Łochowie. Nad organizacją i przebiegiem Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek czuwały nauczycielki oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Gwizdałach: Joanna Szelest oraz Anna Jarosz.

Do zobaczenia za rok!

 

Galeria fotografii

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości