Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Konkurs ,,Mistrz pięknego czytania’’


ostatnai modyfikacja: 30.01.2015
dodane: 09.01.2015

Konkurs ,,Mistrz pięknego czytania’’ po raz pierwszy odbył się w Bibliotece Publicznej im. Medarda Downarowicza w Łochowie dnia 8 stycznia 2015 roku. W kameralnym gronie, wśród półek z książkami  stworzony został niepowtarzalny, przyjazny klimat dla młodych artystów, którzy  mogli swobodnie i w  skupieniu interpretować przygotowany wiersz i prozę. Każdy z nich miał tylko niecałe 5 minut, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Każdy z nich uzyskiwał dwie oddzielne oceny punktacji – jedną z wiersza, drugą z czytanego fragmentu ulubionej książki. Ponad to, nasi młodzi artyści byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe – klasy I – III oraz klasy IV – VI, wybór laureatów był więc dość trudny. Tylko w jednym momencie zdecydowanie i jednogłośnie komisja konkursowa wybrała Marię Ziółkowską, która stanowczo wyróżniała się wręcz kunsztem teatralnym – niemalże zagrała te role, które recytowała i czytała - pierwsze miejsce wśród najmłodszych uczestników, drugie miejsce uzyskała Oliwia Gabińska a za nią, na trzecim miejscu Aleksandra Gliwicka. Z pośród klas IV-VI pierwsze miejsce uzyskała Weronika Molska, zaraz za nią Kuba Pasek-Grędziak, a na trzecim miejscu Eryk Wojtasiewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz słodki poczęstunek. Ponad to laureaci otrzymali książki, maskotki, gry planszowe i foldery turystyczne o naszej okolicy. Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu za odwagę i chęć uczestniczenia w rywalizacji!

 

Kochane dzieciaki i młodzieży, pomyślcie o tym, że Biblioteka Publiczna w Łochowie i wasza szkoła, to kolebka rozwoju waszego umysłu, inteligencji, dalszych sukcesów nie tylko teraz w szkole, ale również w przyszłości, w pracy.  To dopiero początki, ale już doświadczacie nowych sytuacji, poznajecie siebie, swoje zachowania w różnych sytuacjach i środowiskach. Takie wystąpienia, czy udział w konkursach, to zachęta do doskonalenia się, dawania z siebie wszystkiego, aby w innych konkurencjach móc wyróżnić się szczególnymi osiągnięciami, które otwierają ścieżkę na dalsze szczebla kariery nauki i sztuki w kraju, a w przyszłości może za granicą.

Wszelkie konkursy traktujcie jako ćwiczenia i pożyteczną zabawę do zdobywania dalszych sukcesów, stajecie się przez to coraz mocniejsi, pewniejsi siebie, pozyskujecie nowe doświadczenie, stajecie się  coraz bardziej odważniejsi.
O czym mowa? Aby mieć odwagę zmierzyć z zupełnie obcymi osobami z różnych stron kraju, aby mieć tą satysfakcję, że jednak jesteście dobrzy, że jednak potraficie zrobić coś więcej, że dzięki temu możecie wyjeżdżać w nowe miejsca, poznawać nowych ludzi z różnych kultur i obyczajów, a to wszystko zbiera się na plusy, dzięki którym łatwiej będzie zdobyć kolejne szczeble kariery w nauce, sztuce, a potem w pracy zawodowej. Dzięki temu (zdobytym nagrodom i doświadczeniom) z każdym rokiem łatwiej będzie wam zdobywać kolejne tryumfy, nawet w zdobywaniu najlepszych ocen w szkole, poszerzanie kręgów przyjaciół i znajomych – nie tylko w twojej szkole, ale również tam, gdzie uczestniczyłeś w konkursie. Nie mówię tylko o sztuce zapamiętywania wierszy, ale umiejętności bycia wśród obcych sobie ludzi, oswojenia się ze stresem, nabranie pewności siebie i radzenia sobie w nowych, nieprzewidzianych sytuacjach. Wykształcenie w sobie takich umiejętności spowoduje, że ułatwiacie sobie w dalszej szkole i dorosłym życiu, w pracy, poprzez uodpornienie się na stres, na szybkie i łatwe dostosowanie się do nowych sytuacji. A to z kolei spowoduje, że będziecie lepsi wśród obcych ludzi, wśród konkurencji, co dalej pociąga za sobą większe sukcesy i większe zarobki  w pracy.

Zapraszam więc w imieniu Biblioteki Publicznej i szkół do korzystania z okazji i brania udział w konkursach i wszelkich rywalizacjach intelektualnych i sportowych!

 

Anna Szcześnik

Zobacz Galerię Zdjęć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autor: A.Szcześnik


przejdź do archiwum wiadomości