Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Ofiarom stanu wojennego Zapal Światło Wolności.


ostatnai modyfikacja: 15.12.2014
dodane: 03.12.2014

 

 

Ogłoszony 13 grudnia 1981 roku stan wojenny pociągnął za sobą ofiary. Nie tylko ci, którzy stracili życie, ale także internowani i uwięzieni, ludzie, których wyrzucono z pracy, którym złamano kariery, których zmuszono do emigracji - wszyscy oni są ofiarami grudniowej nocy. Zapewne i w Państwa regionach są tacy, którzy zapłacili wysoką cenę za przywiązanie do ideałów niepodległości, wolności i demokracji. Chciałbym zachęcić Państwa, by w imię pamięci o tych osobach i tych ideałach wzięli Państwo udział w naszej akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności’’. Ufamy, że kampania połączy Polaków we wspólnym hołdzie wobec ofiar i przypomni o wspólnych ideałach wolności, demokracji i prawdy niezależnie od czasu i warunków politycznych.

Pragniemy, aby 13 grudnia br. o godz. 19.30 w instytucjach, placówkach oświatowych, kulturalnych i innych budynkach użyteczności publicznej zapłonęły w oknach świece. Są one nawiązaniem do gestu dwóch wybitnych mężów stanu - papieża Jan Paweł II i prezydenta USA Ronalda Reagana - którzy w grudniu 1981r. ten sposób przypominali o Polsce i Polakach.

 

Wszelkie informacje o innych naszych działaniach, upamiętniających rocznicę wprowadzenia, stanu wojennego, zarówno centralnych, jak i regionalnych znajdziecie Państwo na stronie www.pamiec.pl/13grudnia oraz w oddziałach IPN.

Ich pracownicy w miarę możliwości służą pomocą i informacjami. Można też kontaktować się z pracownikiem Biura Edukacji Publicznej IPN, p. Małgorzatą Żuławnik - koordynatorem akcji, pisząc na adres: malgorzata.zulawnik@ipn.gov.pl.

 

www.ipn.gov.pl

 

 

 

autor: A.Szcześnik


przejdź do archiwum wiadomości