Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

po raz pierwszy Podlaski Dzień Kultury Chrześcijańskiej


ostatnai modyfikacja: 26.06.2014
dodane: 09.06.2014

 

Zobacz pismo w oryginale - PDF

 

 

Stowarzyszenie Podlaskie Dziedzictwo Kultury, które powstało w ubiegłym roku
w Drohiczynie z inicjatywy i pod patronatem J.E. ks. Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza, organizuje po raz pierwszy Podlaski Dzień Kultury Chrześcijańskiej.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 22 czerwca 2014 r. w Drohiczynie. Rozpocznie się Mszą Św. w katedrze o godz. 12.00, po nabożeństwie uczestnicy przejdą paradą ulicami miasta do sceny plenerowej nad Bugiem.

Tu ok. godz. 14.00 zacznie się koncert plenerowy z udziałem artystów i zespołów m.in. z Drohiczyna, Siemiatycz, Hajnówki, Brańska, Bielska Podlaskiego, Ciechanowca, Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa, Łochowa, Sterdyni, Kosowa Lackiego, Liwa.

Podlaski Dzień Kultury Chrześcijańskiej jest przedsięwzięciem, które ma na celu ukazanie bogactwa złożonego i oryginalnego dziedzictwa kulturowego naszego regionu i wpływu chrześcijaństwa na jego kształt oraz rozwój.

Podlasie, będące tyglem kultur i tradycji wyróżnia się wielością zespołów wokalnych i muzycznych, grup artystycznych i twórczych, które z pieczołowitością podtrzymują dawne zwyczaje i wartości. Dbałość o podlaską tradycję oraz autentyczna aktywność kulturalna wyróżnia środowiska lokalne na całym Podlasiu, niezależnie od podziału administracyjnego regionu. Dlatego też Podlaski Dzień Kultury Chrześcijańskiej będzie okazją nie tylko do prezentacji ciekawych programów artystycznych, ale też będzie znakomitą sposobnością do integracji środowisk twórczych z Diecezji Drohiczyńskiej i całego Podlasia.

Znając zaangażowanie Samorządów gminnych, miejskich i powiatowych w rozwój życia kulturalnego w naszej diecezji oraz na całym Podlasiu, serdecznie zapraszamy na I Podlaski Dzień Kultury Chrześcijańskiej w Drohiczynie.


Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie.

 

Zobacz pismo w oryginale - PDF

 

 

 

 

 

 

 

autor: A.Szcześnik


przejdź do archiwum wiadomości