Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Skorzystaj z dotacji "Czyste powietrze"


ostatnai modyfikacja: 17.11.2021
dodane: 17.11.2021

Skorzystaj z dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze” i wymień piec pozaklasowy tzw. kopciucha. Zamień swój stary piec na nowoczesne i proekologiczne kotły gazowe, na ogrzewanie elektryczne lub pompy ciepła. A jeśli nie masz możliwości podłączenia się do sieci gazowej, zdecyduj się na kotły węglowe 5 klasy, olejowe lub na biomasę. Więcej informacji: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, tel. (22) 504 41 00, e-mail: poczta@wfosigw.pl lub punkt informacyjno-konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”, działający w Urzędzie Miejskim w Łochowie pod nr tel. (25) 643 78 77.

Przestrzeganie przepisów uchwały antysmogowej obowiązującej na terenie województwa mazowieckiego jest kontrolowane poprzez sprawdzanie rodzajów i jakości stosowanych paliw. Użytkownicy instalacji naruszający przepisy uchwały mogą być ukarani grzywną do 5000 zł lub mandatem do 500 zł. Należy pamiętać, że zgodnie z art. 225 kodeksu karnego udaremnianie lub utrudnianie przeprowadzenia kontroli podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

Zgodnie z założeniami Programu Ochrony Powietrza dla obszaru województwa mazowieckiego, w tym również dla terenu gminy Łochów, istnieje możliwość wystąpienia powiadomień Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w przypadku ryzyka przekroczenia norm jakości powietrza w Twoim miejscu zamieszkania? Pamiętaj, aby zapoznać się z informacjami, jakie działania należy podjąć i do jakich zaleceń się zastosować.

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości