Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Unihokejowe święto w Łochowie!


ostatnai modyfikacja: 19.06.2018
dodane: 19.06.2018

Kolejna świetna impreza za nami. Odbyła się w najbardziej rozpoznawalnym z tej dyscypliny mieście w naszym regionie, gdzie od ponad 10. lat istnieje klub Olimpia Łochów. W dn. 16-17.06.2018 r. rozegrano Ogólnopolskie Mistrzostwa Dzieci pod patronatem Burmistrza Roberta Gołaszewskiego. Po udanych eliminacjach do Mistrzostw Świata mężczyzn w 2014 i 2016 roku tym razem był to turniej dla najmłodszych. Mimo młodego wieku zawodników emocji nie brakowało, a końcowe rozstrzygnięcia bardzo zaskoczyły kibiców. Turniej wygrały wszystkie drużyny.  Pomimo końcowej klasyfikacji każdy z zawodników mógł czuć się wyróżniony i otrzymać pamiątkowy medal i koszulkę. Wyniki nie były najważniejsze. To doskonała okazja do podjęcia sportowej rywalizacji i spróbowania swoich sił w ogólnopolskim wydarzeniu.

 

 

W Mistrzostwach wzięło udział ponad 40 drużyn z całej Polski. Od ekip ze Śląska po Trójmiasto. Mecze rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych (chłopcy rocznik 2006 i młodsi, 2008 i młodsi oraz dziewczęta rocznik 2006 i młodsze ) i na trzech halach: dwóch w Łochowie i jednej w Kamionnie. To w sumie ponad pięciuset młodych adeptów unihokeja. Oprócz meczów zawodnicy mieli również możliwość spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, strzelnicy, czy też skorzystać z kompleksu Orlik.

 

Najlepszą dziewczęcą drużyną okazały się Dzikie Gęsi Zielonka, które wygrały 3:2 po rzutach karnych z Noletem Żabi Róg. W kategorii chłopców z rocznika 2006 również okazała się najlepszą ekipa z podwarszawskiej miejscowości. UKS Bankówka Zielonka wygrała 6:0 z Aligatorem Chwarzno Gdynia. Drużynę z Zielonki powstrzymali dopiero chłopcy z rocznika 2008. UKS Kołaczkowo (woj. Wielkopolskie) pokonało wspomnianą UKS Bankówkę 8:2. Wybrano również najlepsze szóstki turnieju tzw. All Stars.

 

Impreza to organizacyjny i sportowy sukces. To duże wydarzenie, które odbyło się dzięki zaangażowaniu  Polskiego Związku Unihokeja i Stowarzyszenia Klub Sportowy Olimpia Łochów. Finansowo wsparli również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Mazowieckie, Powiat Węgrowski i Gmina Łochów. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka impreza w Gminie Łochów. Bardzo ważne jest, by już od najmłodszych lat wszczepiać w dzieci pasję do sportu, aktywności fizycznej i zdrowej rywalizacji. Była to też okazja do nawiązania znajomości oraz integracji całego unihokejowego środowiska, które z roku na rok staje się coraz większe.

Do zobaczenia!

Karol Miszczuk

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości