Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

Uroczystości 99 rocznicy odzyskania niepodległości


ostatnai modyfikacja: 05.12.2018
dodane: 15.11.2017

Uroczystości w Gminie Łochów związane z 99. Rocznicą Odzyskania Niepodległości  rozpoczęły się złożeniem kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego w Kamionnie,  następnie miały miejsce Eucharystie w intencji Ojczyzny w Kamionnie i Łochowie połączone z patriotycznym koncertem w wykonaniu chóru parafialnego. Po nabożeństwie uczestnicy obchodów w towarzystwie pocztów sztandarowych gminnych jednostek OSP i szkół przeszli pod pomnik Ignacego Jana Paderewskiego, przy którym okolicznościowe przemówienia wygłosili:  Pani Senator RP Maria Koc, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i Pan Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem przybyli goście przeszli do nowo wyremontowanego budynku dworca kolejowego gdzie nastąpiło jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Członek Zarządu Spółki Koleje Mazowieckie Dariusz Grajda, wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk, burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie Andrzej Suchenek i Mariola Panasewicz z Urzędu Gminy Łochów. Budynek został poświęcony przez ks. Romana Kowerdzieja, proboszcza parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie.
Po modlitwie otwarta została wystawa „Bitwa Warszawska 1920 – osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata – Cud nad Wisłą”.
Kolejna część obchodów to uroczysta sesja Rady Miejskiej w Łochowie. Rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, przywitaniem gości przez przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Suchenka oraz referatem wygłoszonym przez pana Michała Kołodziejka o drodze Polski do niepodległości. Następnie zostały wręczone medale Heleny i Ignacego Jana Paderewskich najbardziej zasłużonym dla gminy Łochów.

W kategorii Przyjaciel gminy medal otrzymała senator Maria Koc. W kategorii Menadżer – Przedsiębiorca Roku – Lena i Władysław Grochowscy (właściciele Spółki Arche i Pałacu Łochów), w kategorii Zasłużony dla Ziemi Łochowskiej – Roman Kuzelyjak, Zasłużony dla Bezpieczeństwa  – Tadeusz Piotr Nurkiewicz, Wolontariusz Roku – Alina Kokoszka, Wolontariusz Roku – Jacek Niewiadomski i Jarosław Karma, Nauczyciel Roku – Anna Napłoszek, Wychowawca, Przyjaciel Dzieci i Młodzieży – Andrzej Nowotka, Wychowawca, Przyjaciel Dzieci i Młodzieży – ks. Piotr Jarosiewicz, W kategorii: Rodzina Wielodzietna – Teresa Gałązka.

 

Fotoleracja z uroczystości w zakładce GALERIA FOTOGRAFII

 

 

 

 

 

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości