Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

UWAGA!!! URZĄD MIEJSKI W ŁOCHOWIE ZAMKNIĘTY DLA BEZPOŚREDNIEJ OBSŁUGI INTERESANTÓW. Mając na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa od wtorku 27 października 2020 r. do odwołania, Urząd Miejski w Łochowie rozpoczyna pracę w trybie wewnętrznym.

Zapraszamy na Jerzyska


ostatnai modyfikacja: 21.08.2016
dodane: 16.08.2016

 

 

Jerzyska 2016

 a ponadto:

Jerzyska 2016

 

"Niepokonanej” pieśni i ballady wojenne

to program oparty na relacjach historycznych, komentarzach literackich i poetyckich, w skład którego wchodzą najbardziej znane utwory muzyczne z okresu wojny i okupacji, takie jak: "Pierwszy sierpnia", "Dziś do ciebie przyjść nie mogę", "Mała dziewczynka z AK", aż po współczesne utwory dotyczące wydarzeń z czasów, kiedy Polska i Polacy wybijali się na niepodległość.

 

Bardowski - Niepokonanej

 

 

Bardowski1

 

 

Bardowski2

Wojciech Bardowski – wokalista, bard, baryton

Urodził się w Siennowie (podkarpackie) w rodzinie o dużych tradycjach muzycznych. Będąc solistą zespołu Vitro-Band, Krośnieńskich Hut Szkła, koncertował wspólnie ze znaną wokalistką jazzową Lorą Szafran. Pierwsze szlify jako baryton zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, z którym wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą. W latach 1986-1990 przebywał w Paryżu, gdzie doskonalił swój kunszt wokalny. Zauroczył się wówczas piosenką francuską, co zaowocowało między innymi zdobyciem wyróżnień na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej Grand Prix- Edith Piaf w Krakowie w 2009 i 2010 roku. Laureat III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2010. Zdobył Grand Prix – IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2011. W swoim repertuarze posiada pieśni i piosenki w języku francuskim, polskim, ukraińskim i rosyjskim. Uczestnik i finalista telewizyjnych programów muzycznych Droga do gwiazd i Szansa na sukces. W 2013 roku znalazł się wśród 40 najlepszych wokalistów w Polsce IV edycji telewizyjnego programu X Factor. Wyróżniony Złotym Liściem Retro – 2013, za upowszechnianie w swojej działalności artystycznej dorobku dwudziestolecia międzywojennego. W 2014 z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrał honorową odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. Od 2013 roku jest członkiem Związku Artystów Scen Polskich ZASP. Swoje umiejętności wokalne doskonalił u Elżbiety Ryl-Górskiej – Primadonny Operetki Warszawskiej. Specjalizuje się w piosence francuskiej. Współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, m in. Hanną Zdunek, Ryszardem Wojtkowskim, Magdaleną Idzik, Andrzejem Stecem, Liza Wesołowską, Robertem Smoderkiem, Robertem Kuśmierskim, Adamem Sychowskim, Pawłem Świętoreckim, Robertem Cieślą, Krzysztofem Jaszczakiem, Anną Marią Adamiak, Wojciechem Gąssowskim, Ryszardem Rembiszewskim, Lidią Stanisławską. W swoim dorobku posiada płytę z kolędami pt. "W żłobie leży...", którą nagrał wraz Małgorzatą Kubala – sopran w aranżacji Eugeniusza Majchrzaka. W 2012 roku nawiązał współpracę ze znakomitymi artystami; pianistą, kompozytorem i aranżerem Mariuszem Dubrawskim oraz Magdaleną Tunkiewicz – sopran, tworząc trio specjalizujące się w szerokim repertuarze muzyki klasycznej, operetkowej, musicalowej, pieśni patriotycznej oraz piosenek 20-lecia międzywojennego. W 2013 roku wydał płytę pt. "Niepokonanej – pieśni i ballady" w aranżacjach Mariusza Dubrawskiego.

 

 

 

 

 

 

 

autor: A.Szcześnik


przejdź do archiwum wiadomości