Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Zawody MDP


ostatnai modyfikacja: 12.06.2018
dodane: 12.06.2018

Sukcesem zakończył się występ młodzieżowych drużyn pożarniczych z miejscowości Gwizdały, dowodzonych przez druhów Jarosława Gąsiorka i Krzysztofa Nieborka.

W dniu 29 maja 2018 roku na stadionie sportowym w ZSP im. Kochanowskiego w Węgrowie odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTiF, stanowiące eliminację do zawodów szczebla wojewódzkiego. Na starcie stawiło się 9 drużyn (6 chłopięcych i 3 dziewczęce), z czego gminę Łochów reprezentowały MDP Gwizdały, Baczki i Budziska. Zawody zakończyły się podwójnym zwycięstwem MDP Gwizdały, zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt. Aktualni mistrzowie i mistrzynie powiatu obronili swoje tytuły zdobyte dwa lata temu, i zapewnili sobie udział w eliminacjach wojewódzkich. W kategorii dziewcząt na drugim miejscu znalazła się drużyna MDP Baczki, natomiast w kategorii chłopców - drugie miejsce zajęła drużyna MDP Budziska.

IX Wojewódzkie Zawody Sportowo- Pożarnicze MDP wg regulaminu CTiF odbyły się na Stadionie Miejskim w Białobrzegach, w dniu 9 czerwca 2018 roku. Brało w nich udział łącznie 37 drużyn, reprezentujących całe województwo mazowieckie. Reprezentujące gminę Łochów i powiat węgrowski drużyny MDP Gwizdały nie zawiodły oczekiwań, zajmując wysokie, VII miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów (zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców). Dodatkowo, dziewczęca drużyna MDP Gwizdały otrzymała puchar za zajęcie II miejsca w sztafecie pożarniczej (jednej z dwóch konkurencji, w których rozgrywane były zawody).

autor: A.Grądzka


przejdź do archiwum wiadomości