Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Kontrola poprawności segregacji śmieci

Informujemy, że firma odbierająca odpady komunalne prowadzi kontrolę prawidłowości segregacji odpadów (tzn. czy są zbierane zgodnie z deklaracją o wysokości opłat). Przypadki niewłaściwie prowadzonej segregacji odpadów będą przez firmę zgłaszane do Urzędu. Jeżeli właściciel nieruchomości zadeklarował zbieranie odpadów w sposób selektywny i ponosi opłatę 13 zł od osoby miesięcznie, a odpady nie są segregowane zostanie naliczona wyższa opłata (tzn. 26 zł od osoby na miesiąc). 

29.01.2019
więcej

MOJE ODPADY - aplikacja na smartfony

Darmowa aplikacja MOJE ODPADY jest już dostępna dla mieszkańców gminy Łochów.

W aplikacji można przeglądać harmonogramy odbioru odpadów, a także ustawić powiadomienia (np. przypomnienie przed terminem odbioru odpadów). Znajdziecie tu Państwo informacje o właściwej segregacji odpadów oraz o funkcjonowaniu PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych).

Aplikację można pobrać w Google Play oraz w App Store.

Zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania.

25.01.2019
więcej

FERIE ZIMOWE 2019 - DYŻURY ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

24.01.2019
więcej

Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Łochowie nieczynny do odwołania

Informujemy, iż punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Łochowie w 2019 roku będzie nieczynny do odwołania. Planowane jego uruchomienie luty 2019 r.

18.01.2019
więcej

Żałoba narodowa po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Prezydent RP Andrzej Duda skierował do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

17.01.2019
więcej