Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 roku (12-24 listopada 2021)

Od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

03.11.2021
więcej

Mija termin składania oświadczeń dot. projektu CYFROWA GMINA

Dnia 04.11.2021 r. (czwartek) mija termin składania oświadczeń dotyczących projektu grantowego CYFROWA GMINA – „Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym Granty PPGR”

03.11.2021
więcej

UWAGA KOMUNIKAT!!!

Burmistrz Łochowa  informuje, iż  w  dniu  5 listopada br. (piątek) od godz. 11.00  Biuro Dowodów Osobistych, pokój 109, I piętro Urzędu Miejskiego w Łochowie  będzie nieczynne.

Powyższe działanie wynika z konieczności zapewnienia bezpiecznego wdrożenia z dniem 7 listopada br. rozwiązań technicznych w Rejestrze Dowodów Osobistych  umożliwiających wydanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców i jest  podyktowane całkowitym zablokowaniem dostępu  do RDO dla urzędników.

Za  utrudnienia  przepraszamy.

03.11.2021
więcej

Terminarz Polowań zbiorowych Koła Łowieckiego "LOT" w grudniu 2021 r.

03.11.2021
więcej

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii o występowaniu wścieklizny

INSPEKCJA WETERYNARYJNA

POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII W WĘGROWIE

ZYGMUNT MARCINOWSKI

POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII W WĘGROWIE INFORMUJE, IŻ NA TERENIE WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO OBECNIE WYSTĘPUJE WŚCIEKLIZNA ZWIERZĄT.

PRZYPOMINA, iż zgodnie z art. 56 ust 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt „Posiadacze psów są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3.  miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia” Uchylanie się od tego obowiązku zgodnie z  art.85 ust la - podlega karze grzywny.

POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII ZALECA RÓWNIEŻ SZCZEPIENIE PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE KOTÓW MIMO BRAKU TAKIEGO OBOWIĄZKU.

INFORMUJĘ, IŻ NA TERENIE POWIATU WĘGROWSKIEGO BĘDĄ PROWADZONE KONTROLE SZCZEPIEŃ PSÓW PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE.

Prowadzone są również badania monitoringowe zwierząt padłych podejrzanych o wściekliznę, ze szczególnym uwzględnieniem drapieżnych zwierząt dzikich, które są zwierzętami wskaźnikowymi.

Należy więc informować Powiatowego Lekarza Weterynarii o  przypadkach padłych zwierząt dzikich oraz o przypadkach zwierząt wykazujących objawy wskazujące na wściekliznę.

29.10.2021
więcej