Przejdź do treści

Czcionka:

Kontrast:

Krótszy okres przechowywania dokumentacji pracowniczej

Od 1 stycznia 2019 r. dla wszystkich nowo zatrudnianych osób akta pracownicze jako pracodawca czy zleceniodawca będziesz przechowywał 10 lat od końca roku kalendarzowego, w którym ustał stosunek pracy lub zakończyła się umowa zlecenia.

01.02.2019
więcej

Kontrola poprawności segregacji śmieci

Informujemy, że firma odbierająca odpady komunalne prowadzi kontrolę prawidłowości segregacji odpadów (tzn. czy są zbierane zgodnie z deklaracją o wysokości opłat). Przypadki niewłaściwie prowadzonej segregacji odpadów będą przez firmę zgłaszane do Urzędu. Jeżeli właściciel nieruchomości zadeklarował zbieranie odpadów w sposób selektywny i ponosi opłatę 13 zł od osoby miesięcznie, a odpady nie są segregowane zostanie naliczona wyższa opłata (tzn. 26 zł od osoby na miesiąc). 

29.01.2019
więcej

MOJE ODPADY - aplikacja na smartfony

Darmowa aplikacja MOJE ODPADY jest już dostępna dla mieszkańców gminy Łochów.

W aplikacji można przeglądać harmonogramy odbioru odpadów, a także ustawić powiadomienia (np. przypomnienie przed terminem odbioru odpadów). Znajdziecie tu Państwo informacje o właściwej segregacji odpadów oraz o funkcjonowaniu PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych).

Aplikację można pobrać w Google Play oraz w App Store.

Zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania.

25.01.2019
więcej

FERIE ZIMOWE 2019 - DYŻURY ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

24.01.2019
więcej

Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Łochowie nieczynny do odwołania

Informujemy, iż punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Łochowie w 2019 roku będzie nieczynny do odwołania. Planowane jego uruchomienie luty 2019 r.

18.01.2019
więcej